הי, אני רחלי

 

הי 😊!  רציתם לשמוע עלי עוד קצת😊? 

מאחורי שנים של רקע  מעשי עשיר בבניה וריכוז של קהילה וביוזמה של ארועים שמטרתם בניית קהילה וצוותים ולימוד משותף כדרך להתקרבות. 

 

2013-15 הייתי חלק מהצוות המנהל של מרכז אקומי לפיתוח ומחקר של שלום וקיימות. מרכז בו כל החלטה, ישיבת צוות וארוחה משותפת התנהלו ברוח תרגול התקשורת המקרבת. שם למדתי המון. 

במעגל נושק לתקשורת מקרבת אני גם מנחת יוגה מוסמכת מ2008, בוגרת בית הספר "YOGA WORKS"  (בניו יורק) בשיטה המשלבת אשטנגה ואיינגר, ו"AFRICA YOGA PROJECT"  ארגון  שמתמקד בעבודה עם אוכלוסיות בסיכון ויציאה ממעגלי אלימות בעזרת תרגול יוגה, מדיטציה, פילוסופיה של היוגה בשיטת "Power Yoga" (בניירובי, קניה).  

יש בעיני  הרבה קווים משותפים בין יוגה ותקשורת מקרבת (על אף שאחת נולדה מהפסיכולוגיה המערבית והאחרת דרך עתיקה מן המזרח). שתיהן תרגול יום יומי, פותח ומרחיב, מחבר ומאפשר. הבסיס הפילוסופי שלהם, התבוננות עמוקה  שמולידה חופש וחמלה כדרך חיים, משותף להן גם היסטורית וגם מעשית.(קראו עוד בעמוד יוגה ותקשורת מקרבת באתר זה) 

יזמתי עם חברים פרויקט יוגה בגדה, בשילוב עם כלים של תקשורת מקרבת ללימוד מעמיק של אי אלימות מהי. פרויקט שהתחיל כיוגה לילדים והמשיך כקבוצות תרגול למבוגרים שהפכו לקורסי הכשרת  מורים  מורות והובילו ליצירת מארג תומך להקמת בתי הספר הראשונים ליוגה בגדה. 

 כיום לומדת טיפול זוגי במכון גוטמן וגישור ב"Connecting to Life" 

בעברי גם עסקתי לא מעט בהדרכה. אלה כמה מהמקומות: TATE MODREN  בלונדון באגף פיתוח לצעירים, מרכז פרס לשלום, מוזיאון תל חי, מוזיאון על התפר,וגם בחינוך בלתי פרומלי ברשת תל"י בארץ, בליווי והדרכה של נוער עם כלים של תקשורת מקרבת, ובשני בתי ספר ליהדות פלורליסטית בניו יורק. 

חוץ מזה אני גם מציירת,מאיירת וכותבת. בוגרת בצלאל ועוד בתי ספר לאומנות בינהם סנטרל סיינט מרטין בלונדון  וASL בניו יורק. אפשר לראות עבודות שלי בתחום הזה בעיקר בפייסבוק.