יוגה ותקשורת מקרבת

סדנאות חד פעמיות לצוותים, זוגות ומשפחות, שיעורי יוגה מקרבים  

רקע כללי הקשר העמוק בין היוגה והתקשורת המקרבת

כפי שתוכלו לקרוא פה באתר תחת "מה זו תקשורת מקרבת?" ישנו קשר ענף בין תקשורת מקרבת לקשיבות פנימה דרך הגוף, המיינד והנפש, לשְׁלוֹמוּת (well being) שלנו מה שניתן לתאר כמצב של רווחה גופנית, נפשית וחברתית. כמו גם קשר היסטורי עמוק וענף בין דרך החמלה ואי האלימות שהם בליבת תרגול היוגה, לבין תורת התקשורת המקרבת. זה איננו קשר מקרי אלא שושלתי, כיוון שתי הדרכים יונקות מחקירת המצב האנושי ורצון להפחית את הסבל. ומכיוון שהתקשורת המקרבת התפתחה היסטורית בזמן התנועה האזרחית לשיוויון בהובלת מרטין לותר קינג שהייתה מאבק לא אלים שקיבל השראה ישירה מגנדי שהוא יוגי קלאסי מבחינות רבות.

מה אנחנו(בן הזוג שלי מלמד איתי לפעמים את התחום הזה) מציעים?

שיעורי יוגה מקרבים 

אפשר להצטרף לשיעורי יוגה שבועיים שיש בהם נגיעות של עבודה מקרבת בזוגות דרך שיחה והתבוננות ודרך רגעים של עבודה בזוגות.

משך מרבית השיעור המבט והריכוז הוא פנימה, אבל יש רגעים של חיבור עדין ותומך בתרגיל אחד או שניים בכל שיעור כמו גם כ 15 דקות בסיום שבהם אנחנו מקבלים הזדמנות לשיחה בגובה הלב ולתרגול אמפטי עם בן או בת זוג.

ממפגש למפגש מקבלים כלים של תמיכה הדדית ומרקם של היכרות אמיתית ומעמיקה להפתיע עם המתרגלים שלצידנו במזרון.

בנוסף יש פן מעניין של התבוננות והעמקה בתרגול האישי שלנו ובמה שהוא מאפשר על ידי התבוננות משותפת עם חברי הקבוצה.

סדנאות חד פעמיות לצוותים, זוגות ומשפחות

במהלך הסדנה נתרגל יוגה ואקרו יוגה (יוגה זוגית ותרגילים קבוצתיים של שווי משקל ואמון ,תלוי במה שתבקשו) כמו גם תרגילים לקרבה וגיבוש מעולם התקשורת המקרבת. נחווה תנועה, רגיעה התמתחויות שמשחררות מתחים, והרפיה בגוף, רגעים של משחקיות אתגר וגילוי. כל אחד בתוך גוף הפרטי והמרחב האישי וגם בסוגים שונים של תרגילים ביחד לאמון וגילוי של העצמה הדדית.

נשלב שיחה והתבוננות עם מדיטציה, נשימה ואסנה (תנוחות יוגה וזרימה דינאמית מתנוחה לתנוחה).

נתן להזמין מפגש אחד או חבילה של כמה מפגשים. המפגשים מתקיימים אצלכם במשרד או בבית. ולחילופין בנטף הפסטורלית במגוון חללים מפנקים או בטבע בהתאם למזג האויר.

הרקע שלנו ביוגה:

מ2008 אני מלמדת יוגה (ומתרגלת מ2002 בערך).

למדתי בניו יורק בבית הספר "yoga works" שהקימה מתי עזרתי שיטה המשלבת מעולמות האשטנגה הדינמית עם דיוק והעמקה של איינגר,הוסמכתי ב200 ו300 שעות הסמכה של מורה בכירה מטעם american yoga alliance. ב2013',עקב פרויקט לשינוי חברתי באמצעות היוגה שעסקתי בו, נסעתי פעמיים לקניה במלגה ללמוד במסגרת "AFRICA YOGA PROJECT" שם הוסמכתי גם בשיטת "Power Yoga".

זוהי שיטת תרגול דינמית למדי, מחזקת מאוד, המשלבת חקירה עצמית וחיבור הולך ומתחדש למקורות הכוח שלנו בעולם בכדי שנוכל לעשות ולתת ממקום בריא, מאוזן,ובר קיימא.

בפרויקט היוגה של אפריקה עוסקים גם בבניה וחיזוק של קבוצות וקהילה דרך תרגול היוגה. ואפשר להזמין אצלנו (בן הזוג שלי מלמד איתי לעיתים) סדנה כזו.

עבורי תרגול היוגה הוא בית לחזור אליו, מקום בו אני נטענת באנרגיות, משחררת כאבים ומתחים (אידיאלית עוד לפני שהם מצטברים). כמו בית טוב, היוגה משמשת לי כמשאב ומשענת ממנה אני יוצאת אל יומי ופועלי בעולם ואל מערכות היחסים שלי שתמיד זורמות טוב יותר כשאני ניגשת אליהן ממקום נינוח ומחובר לעצמי, פיזית מנטלית ואנרגטית.

כיום אני מציעה שיעור אחד בשבוע בו אנחנו משלבים תרגול יוגה עם אפשרות להישאר 20 דקות נוספות ולקבל טעימה מהמקומות בהם יוגה ותקשורת מקרבת נפגשים על ידי תרגול בשיחה ובצמדים.

השיעורים מתקיימים בימי כך וכך במיקום זה וזה. רוצים לשמוע עוד ? השאירו פרטים כאן….

אחת לכמה חודשים מתקיימים ריטריטים בטבע או בנטף המשלבים בין תרגול יוגה מעמיק ומשמח, ללמוד ותרגול תקשורת מקרבת.

מוזמנים להשאיר כאן פרטים ותהיו הראשונים לשמוע עליהם.

סדנאות ושיעורים מסוג זה המשלבות יוגה ותקשורת מקרבת לארגונים וקבוצות נתן להזמין כאן.

שיעורי יוגה בנטף הקסומה

יוגה לילדים

אפשר גם להוסיף תוכן